Sprawdź, czy należy ci się zwrot części opłat drogowych maut

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez Panią Mecenas Adrianę Grau dla magazynu „Transport i Spedycja” na temat zwrotu nadpłaconych opłat drogowych za przejazd transportowy przez Niemcy – tzw. MAUT.

Wniosek o zwrot nieprawidłowo pobranych opłat drogowych należy złożyć do Federalnego Urzędu ds. Transportu Towarowego podając przy tym konkretne kwoty przysługujące do zwrotu, które zostały wyliczone na podstawie uchwalonej przez Bundestag ustawy o drogach federalnych.

Samo wyliczenie nadpłat może okazać się uciążliwe, gdyż jest to proces złożony, bowiem należy uwzględnić szereg czynników, które w procesie ich ustanawiania miały wpływ na wysokość MAUT. Sam wniosek zawiera kilkanaście stron z wyliczeniami i dodatkowo jako załączniki tabele (z Excela) nadpłaconych kwot, w związku z czym zalecamy Państwu zasiegnięcie specjalistycznej pomocy, aby w prawidłowy sposób obliczyć należną wartość.

Przeczytaj cały wywiad na: http://magazyn-tis.pl/prawo/481/komu-nalezy-sie-zwrot-czesci-oplat-drogowych-maut/

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią pod numerem +49 (0) 40 180 364 020 lub pod adresem office@graulaw.eu

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.