Prawo znaków towarowych w Niemczech

Prawo znaków towarowych jest wiodącą dziedziną specjalizacji kancelarii. Kancelaria świadczy w tym zakresie usługi obejmujące doradztwo strategiczne przy rejestrowaniu i licencjonowaniu znaków towarowych. W ramach pomocy prawnej kancelaria prowadzi poszukiwania znaków towarowych w bazach danych w Europie i na całym świecie.

Kancelaria GRAU Rechtsanwälte PartGmbB reprezentuje klientów w postępowaniach zgłoszeniowych i w sporach przed Niemieckim Urzędem Patentowym (niemieckie znaki towarowe), przed Urzędem Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego OHIM (znaki wspólnotowe) jak i przed World Intellectual Property Organisation w Genewie (międzynarodowe znaki towarowe).

W sprawach z zakresu znaków towarowych reprezentujemy naszych klientów przed wszystkimi niemieckimi sądami jak i przed Sądem Najwyższym ds. Patentowych. Ponadto świadczymy usługi prawne w pozostałych sprawach związanych ze znakami towarami, takich jak sporządzanie wezwań do zaniechania naruszenia, projektowanie umów zbycia praw, umów licencyjnych i umów wdrożeniowych. Oferujemy również Państwu zarządzanie portfolio znaków towarowych reprezentujemy Państwa w sprawach karnych i celnych z zakresu znaków towarowych.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.