Prawo pracy w Niemczech

Prowadzą Państwo w Niemczech przedsiębiorstwo i zatrudniają tutaj pracowników lub oddelegowują Państwo pracowników do Niemiec?

GRAU Rechtsanwälte PartGmbB zajmuje się prawem pracy w Niemczech i pomoże Państwu w każdym aspekcie prawa pracy na terenie Niemiec. Sporządzamy i opiniujemy dla Państwa umowy pracy oraz umowy członków zarządu. Przy konieczności zakończenia umowy o pracę, czy też umowy menadżerskiej, doradzamy, chronimy Państwa interesów i przygotowujemy upomnienia, wypowiedzenia, czy ewentualne uchwały wspólników.

 

PRAWO PRACY w niemczech – porady

Służymy Państwu również poradami w zakresie prawa pracy w Niemczech, w tym w kwestii wynagrodzeń, płac, jak i zagadnień urlopowych. Wspieramy również w aspektach takich jak: umowy na pół etatu oraz ochrona podczas urlopu rodzicielskiego. Doradzamy również w sporządzaniu statutu przedsiębiorstwa i jak przy negocjacjach z Radą Zakładową.

W sporach sądowych reprezentujemy Państwa przed Sądem Pracy, Krajowym Sądem Pracy oraz przed Federalnym Sądem Pracy.

Jeżeli oddelegowują Państwo pracowników do Niemiec – wskazujemy na obowiązujące prawa pracownicze wynikające z tutejszej litery prawa i przejmujemy konieczne zgłoszenia do Urzędu Celnego.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.