Prawo własności intelektualnej Niemcy

Oferujemy wsparcie prawne w uzyskaniu najlepszej ochrony praw własności intelektualnej i obronie przed roszczeniami o naruszenie praw ochronnych w Niemczech.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Prawo własności intelektualnej Niemcy – ochrona znaków towarowych

Jednym z obszarów, w których doradzamy oraz reprezentujemy firmy funkcjonujące na niemieckim rynku, jest prawo własności intelektualnej w Niemczech, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony znaków towarowych. Oprócz kompleksowego doradztwa w zakresie rejestracji oraz licencjonowania znaku towarowego regularnie podejmujemy się również reprezentowania przedsiębiorstw w sporach sądowych i pozasądowych, dotyczących m.in. nielegalnego używania zastrzeżonych znaków towarowych. Pomagamy w sporządzeniu umowy zbycia praw, umów wdrożeniowych i licencyjnych oraz wzywamy do zaniechania naruszenia zgodnie z przepisami, które precyzuje niemieckie prawo własności intelektualnej.

Własność intelektualna Niemcy – prawo patentowe i prawo wzorów użytkowych

Istotnym obszarem działalności kancelarii jest także ochrona patentów lub wzorów użytkowych przed ich bezprawnym użyciem. Własność intelektualna w Niemczech podlega szczególnej ochronie prawnej, z czego warto zdawać sobie sprawę. Wspieramy przedsiębiorców w postępowaniach przed Niemieckim Urzędem Patentowym w sporach dotyczących naruszenia prawa patentowego. Jesteśmy do Państwa usług również w sytuacji, jeśli:

  • otrzymali Państwo pisemne wezwanie dotyczące zaniechania naruszania wzoru lub patentu,
  • planują wprowadzenie rynek nowego produktu objętego ochroną patentową,
  • otrzymali Państwo pozew z niemieckiego sądu z powodu naruszenia patentu na terenie Niemiec.

 

Jeśli chodzi o prawo własności intelektualnej, Niemcy są krajem, w którym udzielamy współpracującym z nami firmom kompleksowej pomocy we wszystkich wymienionych wyżej obszarach. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, oferując spersonalizowane doradztwo oraz obsługę prawną. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.