Zakładanie spółek w Niemczech

Oferujemy kompleksową obsługę przy zakładaniu spółek, fuzjach i przejęciach oraz przekształceniach, między innymi w ramach transakcji transgranicznych.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Założenie spółki w Niemczech, podobnie jak w naszym kraju, wiąże się z koniecznością podjęcia kilku kluczowych decyzji, złożeniem dokumentów, spełnieniu szeregu formalności i zwrócenia uwagi na obowiązujące przepisy prawa. Dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z podmiotami, zajmującymi się uruchomieniem działalności gospodarczej za granicą.

W naszej kancelarii mamy szerokie doświadczenie właśnie w takim obszarze, jak zakładanie spółek. Niemcy to kraj, na terenie którego zajmujemy się wszystkimi aspektami procesu rejestracji – od wyboru odpowiedniej formy prawnej dla przedsiębiorstwa, poprzez przygotowanie niezbędnych dokumentów i koordynację kontaktu z urzędami czy instytucjami, aż po wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów prawnych w firmie. Nasz zespół posiada szerokie doświadczenie w prawie niemieckim, dzięki czemu jest w stanie doradzić, który sposób prowadzenia działalności gospodarczej będzie najodpowiedniejszy w danej branży i w zakresie założonych celów biznesowych.

Zakładanie spółek w Niemczech nie jest jednak jedynym obszarem, w którym można uzyskać u nas kompleksową pomoc prawną. Udzielamy również merytorycznego wsparcia w zakresie fuzji i przejęć, czyli M&A. Niemcy to kraj, w którym takie działania nie są rzadkością – coraz większa liczba przedsiębiorców zainteresowana jest tam kupnem lub sprzedażą firm. Ponadto obsługujemy procesy łączenia, podziałów, likwidacji oraz przekształceń podmiotów gospodarczych. Zakładanie spółki w Niemczech i inne działania, podejmowane przez naszą  polsko-niemiecką kancelarię prawną, mogą być realizowane w języku niemieckim, angielskim lub polskim, co jest dużym udogodnieniem w przypadku każdej transgranicznej współpracy.