Prawo upadłościowe Niemcy

Ekspert z zakresu niemieckiego prawa upadłościowego

Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń w zakresie prawa upadłościowego udzielamy naszym Klientom profesjonalnej pomocy prawnej oraz reprezentujemy ich w postępowaniach upadłościowych na terenie Niemiec.

 

Reprezentacja wierzycieli

Zapewniamy Państwu wsparcie w ramach efektywnego egzekwowania Państwa interesów w dochodzeniu roszczeń, w tym w zakresie prawa upadłościowego w Niemczech. Do działań w tym zakresie należą:

  • Wpis na listę wierzytelności,
  • Reprezentacja wierzycieli w średnich i dużych postępowaniach upadłościowych (wpis na listę wierzytelności, reprezentacja podczas zebrania wierzycieli, bieżąca informacja o przebiegu postępowania),
  • Dochodzenie roszczeń z zakresu prawa do wyłączenia przedmiotów z masy upadłościowej (np. przy zastrzeżeniu własności), względnie prawa do uprzywilejowanej spłaty (np. przy poręczeniu),
  • Ochrona przed roszczeniami, z którymi syndyk występuje przeciwko wierzycielom (np. ze skargi pauliańskiej).

 

Doradztwo przy niewypłacalności

Kancelaria GRAU Rechtsanwälte PartGmbB świadczy również doradztwo prawne spółkom prawa handlowego oraz osobom fizycznym, prowadzącym samodzielną działalność gospodarczą, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz sprawdzamy, czy istnieje obowiązek zgłoszenia upadłości. W przypadku konieczności takiego zgłoszenia doradzamy przedsiębiorstwom w ramach przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.