Hamburg bramą na rynek niemiecki

W dniu 25 marca 2021 r. Kancelaria Grau Rechtsanwälte PartGmbB, we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową - AHK Polen, uczestniczyła w konferencji prawnej, mającej na celu prezentację miasta Hamburg jako głównego ośrodka europejskiego biznesu i handlu. Podczas Webinaru poruszona została tematyka kwestii prawnych związanych z zakladaniem spółki w Hamburgu i projektami inwestycyjnymi z zakresu Mergers & Acquisitions- fuzji i wykupieniu spółek istniejących już na rynku handlowym.

Podczas wystąpień prelegentów Mecenas Adriana Grau wygłosiła referat na temat założenia i nabycia spółek kapitałowych w Niemczech. Kwestia wyboru formy prawnej i modelu prowadzonego przedsiębiorstwa jest kluczowa z perspektywy możliwości osiągnięcia zamierzonego sukcesu, i wymiernych korzyści gospodarczych. Z tego względu, przy wyborze konkretnej formy prawnej prowadzonego przedsiębiorstwa warto zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej, gdyż forma spółki powinna odpowiadać jego wewnętrznej organizacji oraz celom przedsiębiorstwa.

Obecnie rynek niemiecki oferuje wiele rozwiązań prawnych związanych z założeniem przedsiębiorstwa w RFN. Możliwe są następujące modele prawne: spółka-córka, oddział samodzielny lub niesamodzielny. Ponadto, dla niektórych przedsiębiorstw jest najefektywniej, jeśli nie działają w wyżej wymieniony sposób na rynku, lecz wprowadzają swoje produkty przez agentów handlowych, handlarzy związanych umową z producentem lub franczyzobiorców.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.