Mec. Adriana Grau, LL.M. analizuje dla TVN24.pl niemieckie przepisy o spółkach akcyjnych w kontekście zmian KSH w Polsce

Kolejne odniesienia do niemieckich przepisów – tym razem w ramach zmian polskich przepisów KSH, nie mają uzasadnienia. Nowelizacja przepisów niemieckiego kodeksu spółek akcyjnych w 2005 roku zaostrzyła a nie ograniczyła odpowiedzialność członków zarządu.

Zmienione przepisy polskiego kodeksu spółek handlowych w mocnym stopniu wpłynęły na zakres odpowiedzialności członków zarządu za działanie na szkodę spółki.

Kolejny raz (czytaj: Nie ma instytucji Rady do Spraw Bezpieczeństwa Strategicznego w niemieckich przepisach) polski ustawodawca wprowadzając zmiany przepisów prawa powołuje się między innymi na niemieckie przepisy. I kolejny raz trudno odnaleźć podobieństwo przepisów.

Na prośbę TVN24.pl mec. Adriana Grau LL.M. przeprowadziła analizę niemieckich przepisów prawa. Wynika z niej, że zmiany wprowadzone w 2005 r. w niemieckim kodeksie spółek akcyjnych zwiększyły odpowiedzialność członków zarządu. To przeciwieństwo przepisów wprowadzonych nowelizacją w polskim kodeksie spółek handlowych.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią opinii mec. Adriany Grau LL.M. zamieszczonej na stronie TVN24.pl.

Adriana Grau, LL.M. polskojęzyczny adwokat i certyfikowany specjalista ds. prawa spółek w Niemczech od wielu lat doradza w zakresie zagadnień korporacyjnych. 

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem świadczonych usług w ramach prawa spółek w Niemczech. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią pod numerem +49 (0) 40 180 364 020 lub pod adresem office@graulaw.eu

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.