Mec. Adriana Grau, LL.M. odpowiada na pytania TVN24.pl w sprawie przepisów dotyczących niemieckich spółek z kapitałem państwowym.

W niemieckim systemie prawnym nie odnajdziemy analogii do instytucji Rady do Spraw Bezpieczeństwa Strategicznego. „Takiej instytucji w Niemczech nie ma” wskazuje mec. Adriana Grau, LL.M. w wywiadzie dla TVN24.pl.

Kierownictwo niemieckich spółek z udziałem kapitału państwowego nie jest powoływane i odwoływane przez jakąkolwiek instytucję zewnętrzną – mówi w wywiadzie dla TVN24.pl, niemiecki adwokat Adriana Grau, LL.M.

Adriana Grau, LL.M. polskojęzyczny adwokat i certyfikowany specjalista ds. prawa spółek w Niemczech od wielu lat doradza w zakresie zagadnień korporacyjnych. Odpowiadając na pytania TVN24.pl jednoznacznie mówi: Wskazywanie niemieckiego porządku prawnego jako przykładu dla projektu stworzenia w Polsce Rady do Spraw Bezpieczeństwa Strategicznego nie jest właściwe. A na stabilność kierownictwa niemieckich spółek z udziałem kapitału państwowego wpływają zupełnie inne czynniki.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez Panią Mecenas Adrianę Grau, LL.M. dla TVN24.pl.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią pod numerem +49 (0) 40 180 364 020 lub pod adresem office@graulaw.eu

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.