Polscy przewoźnicy walczą o zwrot maut

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez Panią Mecenas Adrianę Grau dla ogólnopolskiego dziennika ekonomiczno-prawnego „Rzeczpospolita” , w którym został poruszony temat zmagań polskich przewoźników odnośnie zwrotu części opłat, uiszczonych za przejazd niemieckimi autostradami.

Podstawą do dochodzenia roszczeń jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 28 października 2020 r., zgodnie z którym uznano, że wliczanie do opłat za przejazd autostradą kosztów utrzymywania policji drogowej narusza prawo unijne.

Warto podkreślić, iż wysokość nadplat w zależności od liczby przejechanych kilometrów oraz ciężkości pojazdu może wynieść nawet 150 tysięcy euro ! Obliczenia opłat należy dokonać na podstawie uchwalonej przez Bundestag ustawy o drogach federalnych.

Przeczytaj cały wywiad na: https://www.rp.pl/prawo-w-firmie/art384251-polscy-przewoznicy-walcza-o-zwrot-oplat-za-niemieckie-autostrady

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią pod numerem +49 (0) 40 180 364 020 lub pod adresem office@graulaw.eu

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.