Mecenas Adriana Grau współautorką poradnika dla przedsiębiorców pod tytułem „Windykacja należności na rynku niemieckim i w obrocie transgranicznym”

Mecenas Adriana Grau, założyciel i partner Kancelarii Grau Rechtsanwälte PartGmbB  zdecydowała się podzielić wiedzą i doświadczeniem z zakresu windykacji należności w Niemczech i w obrocie transgranicznym, uczestnicząc w tworzeniu poradnika skierowanego do polskich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na rynku niemieckim.

Monitorowanie i windykacja należności jest obecnie niezbędna, jeśli przedsiębiorca chce zapewnić prawidłowy obieg środków finansowych w przedsiębiorstwie. Choć ilość nieuregulowanych należności z każdym rokiem wzrasta, świadomość przedsiębiorców w zakresie możliwości prowadzenia postępowania windykacyjnego nadal nie jest wystarczająca.

Wielu przedsiębiorców wciąż nie wie z jakim ryzykiem prawnym związane jest podjęcie współpracy z zagranicznym przedsiębiorcą, bądź prowadzenie działalności na terenie innego państwa. Brak reakcji ze strony przedsiębiorcy na naruszanie dyscypliny płatniczej przez klienta w dłuższej perspektywie czasu może narazić firmę na powstanie zatorów płatniczych, a w konsekwencji na poważne problemy związane z brakiem płynności finansowej.

Poradnik, ma na celu przekazanie najważniejszych informacji z zakresu windykacji należności. W Kancelarii Grau Rechtsanwälte łączymy wiedzę prawniczą  z systematyką masowej windykacji należności co pozwala nam uzyskanie najlepszych efektów dla naszych klientów. Znajomość rynku i podmiotów gospodarczych w branży pozwala na wzmocnienie skuteczności i efektywności przy ograniczeniu kosztów. Szczególny nacisk kładziemy na windykację transgraniczną i problemy związane z międzynarodowym obrotem gospodarczym. Zajmujemy się również egzekucją z tytułów egzekucyjnych.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.