Kancelaria Grau Rechtsanwälte PartGmbB na seminarium „Monitorowanie i windykacja należności na rynku niemieckim“

Kancelaria Grau Rechtsanwälte PartGmbB miała przyjemność zoorganizować w dniu
10.03.2016 r., przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Hamburgu, seminarium pt. „Monitorowanie i windykacja należności na rynku niemieckim”.

Spotkanie odbyło się w Rezydencji Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej przy ulicy Maria-Louisen Str.137 w Hamburgu i poprowadziła je Pani Adwokat Adriana Grau LL.M.

GRAU Rechtsanwälte PartGmbB jest niemiecką kancelarią oferującą między innymi wyspecjalizowaną obsługę prawną przedsiębiorstw w zakresie windykacji należności na terenie Niemiec.

Nasze usługi kierujemy w pierwszej kolejności do polskich przedsiębiorców, którzy wielokrotnie stają przed problemem braku skuteczności i wysokich kosztów, związanych z dochodzeniem należności za granicą. Nasza znajomość realiów rynku niemieckiego powoduje, że działamy szybko i efektywnie, zachowując przystępne i transparentne ceny.

Niestety w ostatnich latach zaobserwować można mało optymistyczną tendecję do wzrostu liczby nieodzyskanych wierzytelności. Powoduje to, że coraz częściej konieczne staje się skorzystanie z usług adwokata lub firmy świadczącej usługi windykacyjne, gdyż klasyczne wysyłanie wezwań do zapłaty, czy ujawnianie informacji o długu w rejestrze, rzadko kiedy przynosi oczekiwany efekt.

Seminarium zostało zorganizowane z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi oraz szereg zapytań o możliwości rozwiązania problemu braku terminowych płatności ze strony przedsiębiorców działających na rynku niemieckim.

Mag. Jur. Kamila Bagnicka zapoznała uczestników m.in. z tematyką dotyczącą rozpoczęcia współpracy z niemieckim kontrahentem

Podziękowania

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Konsulowi Generalnemu RP w Hamburgu Marianowi Cichoszowi oraz Wicekonsulowi ds. Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Markowi Sorgowickiemu za wspaniałe przyjęcie w rezydencji oraz zaangażowanie w organizację seminarium od strony medialnej.

Konsul Generalny RP w Hamburgu Marian Cichosz przywitał zgromadzonych uczestników

Konsul Generalny RP w Hamburgu Marian Cichosz przywitał zgromadzonych uczestników

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.