Kancelaria GRAU, jako partner merytoryczny Ministerstwa Gospodarki RP na największych na świecie targach teleinformatycznych CeBit 2013 w Hanowerze

Kancelaria GRAU, jako partner merytoryczny Ministerstwa Gospodarki RP, wzięła udział w największych na świecie targach teleinformatycznych CeBIT w Hanowerze, które odbyły się w dniach 5-9 marca 2013.

Kancelaria miała zaszczyt występować razem z Ministerstwem na Stoisku Narodowym, na którym odbywały się m.in. liczne spotkania biznesowe i prelekcje. Polska była w tym roku między innymi ze względu na prężną branżę ICT strategicznym partnerem targów CeBIT. Ponad 200 polskich wystawców i 40 organizacji (w tym organizacji klastrowych) prezentowało swoje towary i usługi w ośmiu salach targowych.

Mecenas Grau wygłosiła dla polskich przedsiębiorców prelekcję na temat wprowadzania towarów i usług na rynek niemiecki. Przez kolejne dwa dni adwokaci kancelarii udzielali porad prawnych, głównie dla przedsiębiorców zainteresowach rynkiem niemieckim. Pytania dotyczyły przede wszystkim ochrony znaków towarowych, prawa autorskiego programów komputerowych, rejestracji patentów i wzorów przemysłowych, form prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech oraz sprzedaży towarów do Niemiec w ramach e-commerce.

Liczne rozmowy mecenas Grau z polskimi przedsiębiorcami potwierdziły opinie obecnego na targach Wiceministra Dariusza Bogdana o silnej i dynamicznie rozwijającej się branży ICT w Polsce.

W tym roku na targach CeBIT prezentowało się 4.000 wystawców, a odwiedziło je 285.000 gości. To tylko niewiele mniej, niż w roku poprzednim. Targi otworzyli wspólnie Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz Premier Polski Donald Tusk. Targi odwiedził również Minister Gospodarki, Janusz Piechociński.

Kanclerz Niemiec, Dr. Angela Merkel i Premier RP, Donald Tusk 5 marca przy otwarciu polskiego Stoiska Narodowego na CeBIT 2013

Mecenas Adriana Grau, LL.M. wygłosiła 5 marca na stoisku RP dla audytorium wykład zatytułowany „Wprowadzenie towarów na rynek niemiecki”

Mecenas Grau udzielała także na targach porad prawnych polskim wystawcom

Team kancelarii z Wiceministrem Gospodarki RP, Dariuszem Bogdanem

Team naszej kancelarii na CeBIT 2013.
Od lewej: mecenas Adriana Grau, LL.M., Helena Aitchedji, Nadine Lohmann, Simon Lewandowski oraz mecenas Dr. Christian Dorn

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.