Grau Rechtsanwälte PartGmbB po raz trzeci partnerem merytorycznym polskiego Ministerstwa Gospodarki na międzynarodowych targach nowoczesnych technologii informatycznych CeBit 2015 w Hanowerze.

Po udanej współpracy w poprzednich latach kancelaria adwokacka Grau Rechtsanwälte PartGmbB miała przyjemność być również w 2015 roku po raz trzeci partnerem merytorycznym polskiego Ministerstwa Gospodarki na międzynarodowych targach nowoczesnych technologii informatycznych CeBit w Hanowerze.

Podobnie jak w ubiegłych latach kancelaria adwokacka Grau Rechtsanwälte PartGmbB była partnerem merytorycznym polskiego Ministerstwa Gospodarki na CeBIT podczas targów oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii informatycznych CeBIT w dniach 16-20 marca 2015 w Hanowerze. Kancelaria również tym razem miała przyjemność udzielać polskim firmom porad prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na arenie międzynarodowej. Ponadto w trakcie targów odbyła się promocja wydanego przez Ambasadę RP w Berlinie Poradnika dla przedsiębiorców na temat „Prawo własności intelektualnej w Niemczech którego autorami są pracownicy kancelarii. 

Kancelaria Grau Rechtsanwälte PartGmbB jest niemiecką kancelarią adwokacką z siedzibą w Hamburgu, specjalizującą się doradztwem prawnym firm zagranicznych. Do grona naszych klientów należą firmy mające swą siedzibę za granicą, eksportujące do Niemiec bądź działające na terenie Niemiec. Naszym klientom oferujemy wyspecjalizowane i kompleksowe doradztwo prawne przede wszystkim w zakresie prawa handlowego, prawa spółek handlowych, prawa gospodarczego, jak i prawa własności intelektualnej oraz w zakresie profesjonalnej windykacji należności. 

Targi CeBIT w Hanowerze to największe na świecie targi branżowe w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, które, skupiając się na sile inowacji oraz know-how, są jedynymi tego typu targami. Centralnym tematem tegorocznych targów był „d!conomy”, to nazwa złożona z wyrazów „digital” i „economy”. 

Każdego roku główny punkt zainteresowania targów skoncentrowany jest na innym kraju partnerskim. W tym roku państwem partnerskim na CeBIT 2015 była Chińska Republika Ludowa, która reprezentowana była przez wybitne osobistości z branży IT i ponad 600 wystawców z mottem „Innovation, Convergence, Cooperation”. 

Pani adwokat Adriana Grau LL.M. udziela porad prawnych polskim przedsiębiorcom.

Od lewej: Paulina Kotarski (aplikantka), Adriana Grau LL.M. (adwokat DE) oraz
Nadine Lohmann (Paralegal)

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.