Odpowiedzialność przewoźnika w Niemczech za naruszenie obowiązku postoju na strzeżonym parkingu

Niemieckie sądy nie są przychylne przewoźnikom naruszającym ustalone w umowie warunki bezpieczeństwa. Adw. Sabine Kemper na łamach TSL Biznes radzi, jak skutecznie zabezpieczyć się przed stratami z tytułu odpowiedzialności.

„W sytuacji, gdy skradziony zostanie ładunek z samochodu ciężarowego zaparkowanego na niestrzeżonym parkingu sądy niemieckie w większości przypadków uznają winę za równoznaczną z umyślną, w rozumieniu art. 29 CMR.”

Przewoźnik podpisując umowę, w której zawarte są określone warunki bezpieczeństwa, np. postój na parkingu strzeżonym, powinien zadbać o ich spełnienie. Szczególnie, gdy usługa transportowa realizowana jest na terenie Niemiec.

Na łamach grudniowego wydania TSL Biznes adw. Sabine Kemper wskazuje konsekwencje niewywiązania się z zawartych w umowie warunków bezpieczeństwa. Ale i radzi, jak uchronić się przed startami z tytułu odpowiedzialności.

Cały artykuł dostępny jest na stronie 42 i 43 grudniowego wydania TSL 12/2022

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią pod numerem +49 (0) 40 180 364 020 lub pod adresem office@graulaw.eu

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.