Kancelaria Grau ponownie partnerem merytorycznym Ministerstwa Gospodarki RP na CeBit 2014

Po udanej współpracy w roku 2013 kancelaria adwokacka Grau Rechtsanwälte PartGmbB miała przyjemność być również w marcu 2014 roku partnerem merytorycznym polskiego Ministerstwa Gospodarki na międzynarodowych targach nowoczesnych technologii informatycznych CeBit w Hanowerze.

Podobnie jak w zeszłym roku, kancelaria adwokacka Grau Rechtsanwälte PartGmbB i tym razem była reprezentowana na stoisku Rzeczpospolitej Polskiej i udzielała porad prawnych polskim firmom, dotyczących prowadzenia działalności gospodarczych na arenie międzynarodowej.

Bardzo pozytywny oddżwięk wywołało wystąpienie pani adwokat Adriany Grau LL.M. zatytułowane „Zmiany w prawie e-commerce w 2014 r.“, w którym pani adwokat przedstawiła szczegółowe informacje na temat aktualnych warunków ramowych obowiązujących w tym tak dynamicznie rozwijającym się obszarze.

Kancelaria Grau Rechtsanwälte PartGmbB jest niemiecką kancelarią adwokacką z siedzibą w Hamburgu, specjalizującą się doradztwem prawnym firm zagranicznych. Do grona naszych klientów należą firmy mające swą siedzibę za granicą, eksportujące do Niemiec bądź działające na terenie Niemiec. Naszym klientom oferujemy wyspecjalizowane i kompleksowe doradztwo prawne przede wszystkim w zakresie prawa handlowego, prawa spółek handlowych, prawa gospodarczego, jak i prawa własności intelektualnej oraz w zakresie profesjonalnej windykacji należności.

Targi CeBit w Hanowerze liczące prawie 300.000 odwiedzających w samym tylko roku 2013 to największe na świecie targi branżowe w zakresie technologii informatycznych i komunikacyjnych, które skupiając się na sile innowacji oraz know-how są jedynymi tego typu targami. To tutaj spotykają się firmy oraz decydenci, wybitni referenci jak i wiodący dziennikarze i blogerzy z branży IT celem zawierania kontaktów biznesowych oraz wymiany wiedzy fachowej.
Każdego roku główny punkt zainteresowania targów skoncentrowany jest na innym kraju partnerskim. Po roku 2013, w którym była to Polska, w roku 2014 uwaga skupiła się na Wielkiej Brytanii. Jej korzystny rozwój na rynku IT przedstawia olbrzymią moc technologii informacyjno-komunikacyjnych jako spiritus movens gospodarczego rozwoju.

Pani adwokat Adriana Grau LL.M. wygłasza prelekcję na temat „Zmian w prawie e-commerce w 2014 r.“

Pani adwokat Adriana Grau LL.M. i pani Nadine Lohmann (Paralegal)

Przedsiębiorcy korzystający z możliwości zasięgnięcia informacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na arenie międzynarodowej

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.