Kancelaria adwokacka Grau na targach Hannover Messe 2017

Grau Rechtsanwälte PartGmbB dnia 27.04.2017 r. wzięła udział w targach Hannover Messe 2017 jako ekspert w dziedzinach mię-dzynarodowego prawa gospodarczego oraz transgranicznej windykacji należności.

Tegoroczne Hannover Messe było wyjątkowym wydarzeniem dla polskich przedsiębiorców. Polska jako kraj partnerski otrzymała wyjątkową okazję do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej jako innowacyjny i dynamiczny partner biznesowy.

Wejście na nowe rynki może wiązać się z wieloma wyzwaniami, jednym z nich jest znajomość obowiązujących przepisów prawnych w innych państwach oraz na przestrzeni międzynarodowej. W związku z powyższym Mecenas Adriana Grau, LL.M została poproszona o wygłoszenie prelekcji pod tytułem „Connected Industry- protection of know- how and data protection- facing the challenge in cross- border trade“ w języku polskim oraz angielskim.

Głównym punktem wykładu były zmiany wprowadzone w roku 2016 rozporządzeniem o ochronie danych osobowych oraz dyrektywą wyznaczającą ramy ochrony tajemnic handlowych oraz ochrony know-how. Wykład kierowany był w szczególności do przedsiębiorców wchodzących na rynek niemiecki lub już na nim działających oraz zawierał wiele pomocnych wskazówek odnośnie nowych przepisów oraz ich stosowania.

W ramach drugiego wykładu zatytułowanego „Windykacja należności na rynku niemieckim i w obrocie transgranicznym“ został słuchaczom przybliżony mechanizm odzyskiwania zaległych płatności w postępowaniu polubownym oraz sądowym.

Polska jako kraj partnerski podczas tegorocznych targów Hannover Messe podkreślała znaczenie ścisłej współpracy pomiędzy europejskimi państwami oraz prezentowała się jako innowacyjny partner na przestrzeni globalnej gospodarki.

Z 225 000 odwiedzających ponad 75 000 osób przybyło na targi z zagranicy.

Grau Rechtsanwälte PartGmbB jest niemiecką kancelarią prawną, specjalizującą się w prawie handlowym oraz prawie spółek, a także ochronie własności przemysłowej. Dodatkowo oferuje ona profesjonalne prowadzenie spraw windykacyjnych.

Mec. Grau LL.M. wita słuchaczy oraz przedstawia kancelarię.

Mec. Grau LL.M. wyjaśnia prawne zawiłości ochrony know-how oraz ochrony danych osobowych.

Mec. Grau LL.M. wyjaśnia prawne zawiłości ochrony know-how oraz ochrony danych osobowych.

Mec. Grau LL.M. oraz pani Bagnicka witają słuchaczy na trzecim wykładzie.

Pani Bagnicka Mag. Jur. podczas prezentacji.

Polska krajem partnerskim Hannover Messe 2017.

Prezentacja kancelarii na targach.

Prezentacja kancelarii na targach.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.