Mecenas Adriana Grau, LL.M. współautorem poradnika „Prawo własności intelektualnej w Niemczech”

Pani mecenas Adriana Grau, LL.M. wraz z Panem Konradem Rominkiewiczem z kancelarii GRAU Rechtsanwälte PartGmbB w ramach współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie sporządzili Poradnik dla przedsiębiorców na temat „Prawo własności intelektualnej w Niemczech”

Prowadzenie działalności gospodarczej w czasach globalizacji rynkowej oraz nieustannych zmian technologicznych wiąże się z koniecznością odpowiedniego zarządzania własnością intelektualną w obrębie przedsiębiorstwa. Często występujący element transgraniczny powoduje, iż ochrona własności intelektualnej na terenie jednego kraju jest niewystaczająca w warunkach globalnej konkurencji rynkowej.

W niniejszym poradniku znajdziecie Państwo nie tylko najważniejsze informacje z zakresu niemieckiego i europejskiego prawa patentowego, wzorów użytkowych, przemysłowych i znaków towarowych, ale również praktyczne wskazówki w przedmiocie dokonywania zgłoszenia, zakresu ochrony oraz wynikających z nich uprawnień.

Ponadto publikacja owa zawiera również porady dla polskich przedsiębiorców dotyczące ochrony prawnej produktów w związku z przystąpieniem do targów w Niemczech oraz w ich trakcie.

Mamy nadzieję , iż poniżej w formie pliku pdf załączona publikacja wzbudzi Państwa zainteresowanie oraz okaże się przydatna w ramach prowadzenia działalności gospodarczej z elementem międzynarodowym.


Prawo własności intelektualnej (PDF)

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ PORADY PRAWNEJ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie udzielimy Ci porady prawnej.